Certifikata 2004 Certifikata 2007 Certifikata 2008

Pėr Ne.

Misioni
Misioni ynė kryesore ėshtė qė tė ju ofrojmė KLIENTAVE tanė sherbime korrekte, profesionale tė shpejta dhe tė sakta.
Ne aplikojmė standardet mė tė larta ndėrkombėtare tė menaxhimit, cilėsisė dhe kualitetit nė sherbimet tona, duke u bazuar nė standardet: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007.

Historia e kompanise
Kompania Arberia Com, ėshtė Kompani Ndėrtimore Tregtare Prodhuese, me seli nė Prishtinė, lagja Arberia 3, e themeluar nė vitin 1999.
Kompania Arberia Com, qė nga viti 1999 ėshtė marrur me prodhim, tregėti, patundshmėri dhe veqanarisht me ndėrtime tė larta.
Projektet e realizuara nga kompaia jonė, gjenden nė Lgjen Arberia 3, ndėrtimi i objekteve Afariste - Banesore, si dhe nė qytetet e ndryshme tė Kosovės.

Pronarėt
Themeluesit e Kompanisė Arberia Com janė z.Liman jashari Ecc dipl, si dhe djali. z.Bujar Jashari Ecc.dipl.
Themeluesi i AC Arberia Com, z. Liman Jashari, me njė pervojė 35 vjeqare nė lėmin e menaxhimit dhe udhehqjes, ka punuar nė shumė projekte tė ndryshme investive. Gjate kesaj kohe ka krijuar pervojė tė konsiderueshme nė fushen e menaxhimit, investimeve, dhe udhėheqjes.
z.Liman Jashari mban titullin ekonomist i diplomuar, gjatė karrieres sė tijė udhėheqi disa ndėrmarrje shteterore tė asaj kohe me sukses tė jashtezakonshėm, si: OP DRENICA Drejtor Gjeneral. Menaxhoj investimet e ndėrtimit tė depove pėr nevojat e OP Drenices. Menaxhoje investimet dhe ndėrtoje fermen e shtazeve nė Krajkovė KK Drenas, njėra prej fermave me kapacitet tė lartė, dhe ndėr mė modernet nė ish Jugosllavi. Menaxhoje ndėrtimin dhe e vuri ne funksion Fermen e pulave ne Koroticė KK Drenas. Qė nga viti 1990, pas largimit tė dhunshem nga puna, filloj tė punojė nė biznes privat gjerė nė vitin 1998. Nga viti 1999, themeloj kompanin Arberia Com, si pronar Ligjor i kėsaj komapnie punoje me Prodhim, Tregti, Patundshmeri dhe ndėrtim. Themeluesi i AC Arberia Com, z. Bujar Jashari, me njė pervoje 8 vjeqare nė lėmin e menaxhimit dhe udhėhqjes, ka punuar nė shumė projekte tė ndryshme investive nė kuader te kompanisė Arberia Com. Gjatė kesaj kohe ka krijuar pervojė nė fushen e menaxhimit, investimeve, dhe udheheqjes. z.Bujar Jashari mban titullin ekonomist i diplomuar, gjatė karrieres sė tij 8 vjeqare, ka qenė menaxher financiar ne projekte investive nė kuader tė Arberia Com.

© Copyright arberia-kos.com. All Rights Reserved (KS) Prishtinė, KOSOVĖ